Windpark Egchelse Heide > Nieuws & blog > nieuws > Wind en zonne-energie voor het eerst boven 10% van wereldwijde stroomproductie
Wind en zonne-energie voor het eerst boven 10% van wereldwijde stroomproductie
20 oktober 2022
nieuws
Met bijna 3.000 terawattuur geproduceerde elektriciteit waren wind- en zonne-energie samen goed voor 10,5% van de wereldwijde productie in 2021. Een nieuw record. Dit blijkt uit het jaarlijkse Power Transition Trends-rapport van onderzoeksbureau BloombergNEF (BNEF).
De bijdrage van wind aan het wereldwijde totaal steeg tot 6,8%, terwijl zonne-energie steeg tot 3,7%. Tien jaar geleden waren deze twee technologieën samen goed voor minder dan 1% van de totale elektriciteitsproductie. In totaal was 39% van alle in 2021 wereldwijd geproduceerde stroom koolstofvrij. Waterkracht- en nucleaire projecten voorzagen in iets meer dan een kwart van de wereldwijde elektriciteitsbehoefte. Lees verder….
Bron: Windenergie-nieuws.nl
Recente berichten
- Goedkoopste openbare laadpaal van Nederland staat in onze gemeente
- Windpark draagt bij aan cultureel podium voor jong talent in Meijel
- Windparkfonds ondersteunt restauratie Sint-Annakapel in Helden
- Stelling Heldensedijk in Meijel feestelijk geopend
- Geslaagde Muziekdag Peel en Maas verbindt muzikanten uit alle dorpen
- Jong Nederland Egchel hield duurzaam kamp in Overloon
- BEVO Beringe maait sportvelden nu duurzaam met robotmaaier
- Jong Nederland Maasbree verduurzaamt de Blokhut
- Volksfeesten Baarlo zetten volgende stap in duurzaamheid met mobiele batterij
- VV Koningslust en Fanfare EMM vieren 80-jarig jubileum met duurzame energie



