Windpark Egchelse Heide > Nieuws & blog > nieuws > Wind en zonne-energie voor het eerst boven 10% van wereldwijde stroomproductie
Wind en zonne-energie voor het eerst boven 10% van wereldwijde stroomproductie
20 oktober 2022
nieuws
Met bijna 3.000 terawattuur geproduceerde elektriciteit waren wind- en zonne-energie samen goed voor 10,5% van de wereldwijde productie in 2021. Een nieuw record. Dit blijkt uit het jaarlijkse Power Transition Trends-rapport van onderzoeksbureau BloombergNEF (BNEF).
De bijdrage van wind aan het wereldwijde totaal steeg tot 6,8%, terwijl zonne-energie steeg tot 3,7%. Tien jaar geleden waren deze twee technologieën samen goed voor minder dan 1% van de totale elektriciteitsproductie. In totaal was 39% van alle in 2021 wereldwijd geproduceerde stroom koolstofvrij. Waterkracht- en nucleaire projecten voorzagen in iets meer dan een kwart van de wereldwijde elektriciteitsbehoefte. Lees verder….
Bron: Windenergie-nieuws.nl
Recente berichten
- Een stille, niet stinkende elektrische batterij-aggregaat op jouw evenement
- Gratis laadtag ophalen bij Windpark Egchelse Heide: slim laden, slim besparen
- Windparken verminderen nachtelijke hinder met slim verlichtingssysteem
- Jong Nederland Panningen vervangt gasheater door duurzaam alternatief
- SV Grashoek verduurzaamt sportpark met LED-veldverlichting
- Maestro Grashoek brengt twee fanfares en een volle zaal samen
- PEC’20 verduurzaamt sportpark met LED-verlichting
- Jubileumboek 50 jaar Het Bouwens gepresenteerd
- Goedkoopste openbare laadpaal van Nederland staat in onze gemeente
- Windpark draagt bij aan cultureel podium voor jong talent in Meijel
Nieuwsbrief
Gerelateerde artikelen
Last updated on 10 juni 2026
nieuws
Windparken verminderen nachtelijke hinder met slim verlichtingssysteem
Last updated on 18 december 2025
nieuws



